Politics

Skutki burz i ulew w Polsce. Opener przerwany, ¯ywiec zalany. Stra¿acy interweniowali 1300 razy


W czwartek 30 czerwca wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Silne burze i ulewy przeszły w pasie od Pomorza po Opolszczyznę.

Zobacz wideo
Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Strażacy interweniowali w czwartek ponad 1300 razy. Najwięcej zgłoszeń pojawiło się w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, wielkopolskim oraz mazowieckim. W wyniku intensywnych burz ranne zostały dwie osoby. Na Śląsku na jednego z przechodniów spadł konar drzewa, z kolei na obozie harcerskim w miejscowości Jerzwałd niedaleko Iławy ranny został opiekun obozowiczów – informuje RMF FM.

Skutki burzy na północy Polski. Przerwano koncerty na Openerze

Burza w Gdyni spowodowała, że uczestnicy festiwalu Opener musieli uzbroić się w cierpliwość, około godziny 22 wstrzymano koncerty z powodu silnej burzy. Wznowiono je po kilkudziesięciu minutach, kiedy sytuacja pogodowa uległa poprawie – donos ” Dziennika Bałtycki”.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Lokalny portal informuje, że towarzyszące burzy opady deszcze spowodowały zalanie Malborka. Ulicami miasta zaczęły płynąć strumienie wody, których kanalizacja nie była w stanie ściągnąć z drogi. Intensywne opady deszcze spowodowały, że doszło do zalań m.in. piwnicach i garażach. Strażacy mieli pełne ręce roboty, do godziny 22 w czwartek odebrali ponad 300 zgłoszeń z powiatu malborskiego dotyczących wypompowywań wody – przekazał portal malbork.naszemiasto.pl

Ulewa (zdjęcie ilustracyjne)W piątek upał i nawałnice. Wiatr do 130 km/h, możliwe trąby powietrzne

Skutki burzy na południu Polski. Zalane zostały miasta na Śląsku

Na południu kraju również doszło do intensywnych opadów deszczu, które towarzyszyły burzy. Woda zalała ulice w Żywcu, Milówce, Ciścu, Szarem i Gilowicach – poinformował portal zywiec.naszemiasto.pl. Strażacy odnotowali ponad 50 interwencji. Musieli m.in. udrażniać zapchane przepusty i wypompować wodę z piwnic i garaży – przekazał mł. kpt. Tomasz Kołodziej.

Mapa kleszczyKleszcze. Gdzie pojawiają się najczęściej? [MAPA KLESZCZY]

******* 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukrainaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close