Sports

Słynny sportowiec popiera decyzje Putina. Oto, co napisał


Nie wszyscy potępiają atak Rosji na Ukrainę. Jest grono sportowców, którzy ubóstwiają Władimira Putina. Arcymistrz szachowy, Siergiej Kariakin napisał nawet list do prezydenta kraju.


Dawid Franek

Dawid Franek

Władimir Putin

PAP/EPA

/ Na zdjęciu: Władimir Putin

Od kilku dni trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Zaczęło się od tego, że Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji wojskowej w Donbasie. Teraz w całym kraju toczą się walki, a Rosjanie nie ukrywają, że chcą zająć Kijów. Na Ukrainie zginęło już blisko 400 cywilów.

Działania wojenne, którymi dowodzi Władimir Putin wywołały oburzenie na całym świecie. Jest jednak grono osób, które w pełni popierają decyzje prezydenta Rosji. Wśród nich jest słynny szachista Siergiej Kariakin, który zdecydował się napisać list do głowy państwa. Na Twitterze poinformował o tym Łukasz Bok.

“Wzywa do wyeliminowania zagrożenia i wprowadzenia pokoju przez Rosję. Życzy armii jak najszybszego wypełnienia powierzonych zadań” – dodał.

ZOBACZ WIDEO: To się nazywa gest! Gwiazda sportu pochwaliła się luksusowym prezentem

Co ciekawe Kariakin urodził się na Ukrainie i reprezentował ten kraj do 2009 roku. Dopiero później grał w zawodach jako Rosjanin. Od kilku lat jest znany z wspierania Władimira Putina.

Do rosyjskich żołnierzy “zaapelował” także bokser, Aleksander Powietkin. 42-latek w swoim poście na Instagramie zawarł kilka zdań o “walce z nazistami” i “eksterminacji Słowian w Donbasie”. Podkreślił, że stoi za prezydentem i jego decyzjami. Wpis zakończył słowami: “Każda wojna się kończy. Niech i ta się skończy w nadchodzących dniach”.

Wielu fanów boksu nie ukrywało złości po wypowiedzi Powietkina. Po pewnym czasie jego post zniknął z Instagrama.

Czytaj także:
PZPN reaguje po haniebnej decyzji FIFA. Kolejne kraje dołączają do bojkotu

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.