Sports

Speedway Grand Prix 2022: Najlepszy żużel dostępny od ręki


Polskie rundy w bezpłatnym kanale TTV, wszystkie na żywo i na żądanie w pakiecie Eurosportu Extra w player.pl. Do tego analizy, eksperci, podsumowania. Dostęp do wyścigów najlepszych żużlowców świata jeszcze nigdy nie był tak prosty i tak tani.

MG

Speedway

Materiały prasowe
/ Adobe Stock
/ Speedway

Zaczną 30 kwietnia w Goričan w Chorwacji, potem – 14 maja – cykl Speedway Grand Prix zawita do Warszawy na Stadion Narodowy, następnie do jeszcze dziesięciu miast na całym świecie, w tym Gorzowa, Torunia i Wrocławia. Wszystko potrwa do listopada i wyłonienia mistrza świata. Rywalizować będzie 15 najlepszych z najlepszych żużlowców globu, dołączać do nich będą ci, którzy dostaną “dziką kartkę”. Najważniejsze pytanie?

Czy na tron wróci Bartosz Zmarzlik, który nie miał sobie równych w latach 2019 i 2020? Jak spiszą się Maciej Janowski, Paweł Przedpełski i Patryk Dudek? Wiadomo za to, że zmagania zostaną pokazane jak nigdy dotąd: na różnych platformach i w różnych formach.

Speedway
Speedway

Absolutnie wszystkie wyścigi!

Przede wszystkim cały cykl Speedway Grand Prix 2022 zostanie pokazany w pakiecie Eurosportu Extra w player.pl. Transmisje, ale nie tylko, bo zawody będzie można też odtworzyć, zobaczymy zarówno na ekranie telewizora, komputera lub smartfona. Wystarczy tylko dostęp do internetu i 15 zł miesięcznie.

W zamian kibice otrzymają w pakiecie mistrzostwa świata juniorów, które od tego roku nazywane są Speedway Grand Prix 2 (trzy rundy: Praga, Cardiff, Toruń) oraz zupełną nowość: mistrzostwa świata do lat 16, czyli Speedway Grand Prix 3. Ta ostatnia impreza zaplanowana jest na 26 sierpnia we Wrocławiu. Mało? To dodajmy jeszcze drużynowe mistrzostwa świata Speedway of Nations (czerwiec w duńskim Esbjergu).

Co istotne, polskie rundy Speedway Grand Prix 2022 będą ogólnodostępnie transmitowane w otwartym kanale TTV.

– W Eurosporcie Extra w Playerze pokażemy absolutnie wszystkie wyścigi SGP, również te z niższych kategorii wiekowych, a także dodatkowe streamy, w tym ujęcia z padoku i wiele więcej – mówiła Dorota Żurkowska z zarządu TVN.

To właśnie Discovery Sports Events jest nowym promotorem najważniejszych rozgrywek żużlowych na świecie. Doświadczenie, zaawansowanie technologiczne, wyjątkowi eksperci i goście mają sprawić, że najlepszy żużel na świecie wejdzie na jeszcze wyższy poziom.

Komentatorami wyścigów będą znany kibicom speedwaya Michał Korościel i Rafał Lewicki, mechanik obecnego mistrza świata Artioma Łaguty oraz naszego byłego czempiona Tomasza Golloba.

Studio poprowadzi Marcin Kuźbicki, a jego gośćmi będą: 12-krotny mistrz Polski, były mistrz świata juniorów (1995) Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek, dwukrotny drużynowy mistrz świata (2005, 2007) i czterokrotny mistrz Polski. W rolę reportera podczas zawodów wcieli się Sebastian Szczęsny, którego widzowie kanałów grupy TVN doskonale znają z transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Wszystko pokazane będzie w sposób profesjonalny, ale i przystępny również dla tych kibiców, którzy nie pasjonują się żużlem na co dzień.

Więcej niż speedway

Oferta Eurosport Extra na player.pl skierowana jest do szerszego grona sympatyków sportu, a nie tylko fanów „czarnego sportu”. To dostęp do transmisji z innych imprez sportowych, bogata biblioteka archiwalnych wydarzeń sportowych, programy, filmy dokumentalne, a także treści wykraczające poza sport – bez potrzeby wiązania się wielomiesięczną umową, za wspomniane 15 zł miesięcznie.

Dlatego warto spróbować, szczególnie przed 30 kwietnia i zmaganiami w Chorwacji.
Czy Bartosz Zmarzlik od razu pokaże, że celuje w mistrzostwo świata? Przecież jest faworytem według bukmacherów. A może szyki pokrzyżują mu Duńczyk Leon Madsen albo Brytyjczyk Tai Woffinden?

Pierwsze odpowiedzi poznamy w sobotę, najszybciej w Eurosporcie Extra w serwisie player.pl.

Zgłoś błąd

Materiał PartneraSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.