Sports

Studio Ekstraklasa. Co dalej z Jesusem Imazem? Prezes mówi wprost


Gośćmi Sebastiana Staszewskiego w poniedziałkowym programie “Studio Ekstraklasa” byli prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz oraz Marek Jóźwiak, były piłkarz Legii Warszawa.

Dyskutowano m.in. o przyszłości jednego z gwiazdorów Ekstraklasy, czyli wracającego do gry po poważnej kontuzji Jesusa Imaza.

– Jesusowi kończy się kontrakt. To nadal najbardziej skuteczny zawodnik w Jagiellonii, choć nie grał przez kilka miesięcy. Jest instytucją samą w sobie, to wyborny zawodnik, ma jednak swoje lata. Wcześniej otrzymał kosmiczną wręcz – jak na warunki Jagiellonii – propozycję kontraktu. Z różnych przyczyn wtedy nie doszło do jego podpisania. Imaz wtedy rozpatrywał różne opcje, a potem pojawiła się kontuzja. Teraz, pół roku później, mamy trochę inny punkt wyjścia. Jesteśmy teraz po trzech turach rozmów. Nadal byłby to rekordowy kontrakt, gdyby Jesus się na to zgodził – podkreślił przedstawiciel Jagiellonii. – Jesus chciałby trzyletni kontrakt, a w tym wieku jest to dla mnie ryzyko, ale wyszliśmy naprzeciw jego oczekiwaniom, co do długości umowy. Choć jest to ryzykowne dla klubu. Dlatego zaproponowaliśmy pewne “bezpieczniki” – wyjaśnia. 

Analizowane były również kontrowersje sędziowskie z 32. kolejki, w tym ta najpoważniejsza, z meczu Lechia Gdańsk – Stal Mielec.

– Doszło do czegoś kuriozalnego – przyznawał ekspert Interii Łukasz Rogowski. – VAR poprawił własną decyzję.

Sporo uwagi poświęcono też meczowi Rakowa Częstochowa z Cracovią, w którym ekipa Marka Papszuna straciła punkty (padł remis 1-1).

– Cracovia jest zespołem, który potrafi grać z faworytami – zaznaczał Marek Jóźwiak. – Natomiast, gdyby Raków miał napastnika, który strzelałby między 15 a 20 bramek, to byłby mistrzem Polski. 

Czytaj także: Dziesięć grzechów Wisły Kraków, przez które znalazła się nad przepaściąSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.