Politics

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy: Wojna skoczy si do koca roku | Wiadomoci ze wiata


Generał Kyryło Budanow przewidział, kiedy nastąpi rosyjska inwazja, podczas gdy inni członkowie ukraińskiego rządu byli wobec tych informacji sceptyczni. Teraz w rozmowie ze stacją Sky News mówi, że jest optymistą, a wojna zakończy się jeszcze w tym roku. 

– Punkt przełomowy nastąpi w drugiej połowie sierpnia, a większość aktywnych działań bojowych zakończy się do końca tego roku – stwierdził. W jego ocenie, Ukrainie uda się odzyskać utracone tereny włącznie z Donbasem i Krymem. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Budanow twierdzi, że taktyka Rosji nie zmieniła się, pomimo przesunięcia działań wojskowych na wschód, a kraj ten ponosi ogromne straty. W ekskluzywnym wywiadzie dla Sky News generał powiedział również, że w Rosji podejmowane są próby zamachu stanu, mające na celu usunięcie Władimira Putina, a rosyjski przywódca jest poważnie chory na raka.

Budanow: Rosjanie to tylko horda ludzi z bronią. Wiemy wszystko o naszym wrogu

Szef ukraińskiego wywiadu stwierdził, że nie jest zaskoczony niepowodzeniami Rosji. – Wiemy wszystko o naszym wrogu. Wiemy o ich planach, niemal w momencie, gdy są tworzone. Walczymy z Rosją od blisko ośmiu lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko głoszona rosyjska potęga jest mitem. Rosyjska armia to tylko horda ludzi z bronią – kontynuował.

Rosyjskie okręty podwodne opuściły SewastopolRadio Swoboda: Wszystkie okręty podwodne wypłynęły ze Sewastopola

Budanov twierdzi, że rosyjskie siły zostały odparte niemal do granicy w okolicach Charkowa, a niedawny atak na siły znajdujące się dalej na południe w celu przekroczenia rzeki Doniec spowodował znaczne straty. Generał potwierdził, że Rosjanie ponieśli duże straty w ludziach i uzbrojeniu.

Od początku inwazji na Ukrainę zginęło 27 200 rosyjskich żołnierzy

Od początku inwazji na Ukrainę zginęło 27 tysięcy 200 rosyjskich żołnierzy – poinformował ukraiński sztab generalny. Od 24 lutego Rosjanie stracili 2934 pojazdy opancerzone, 1218 czołgów, 200 samolotów i 163 helikoptery.

Wojna w Ukrainie. Zniszczony rosyjski czołg z literą 'Z'Rosjanie nie wykonali rozkazu. Mieli wrzuć granaty do piwnicy z dziećmi

Ukraińscy żołnierze zniszczyli też 551 rosyjskich systemów artyleryjskich, 195 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych i 88 systemów obrony przeciwlotniczej.

Ukraińcy zestrzelili 95 rosyjskich pocisków rakietowych i 411 bezzałogowych statków powietrznych. Zatopili 13 okrętów wojennych i zniszczyli 2059 pojazdów wojskowych oraz cystern z paliwemSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close