Sports

Ta wymiana może być hitem lata. Czy City pójdzie na propozycję Barcelony?FC Barcelona pod rządami Xaviego Hernandeza przeszła niezwykłą przemianę od listopada – i choć “Blaugrana” zaliczyła ostatnio pewną zadyszkę, to postęp dokonany przez nowego szkoleniowca budzi wrażenie. Na Camp Nou wiedzą jednak, że do pewnego powrotu na szczyt będzie potrzeba kilku dodatkowych wzmocnień. Przyda się to zwłaszcza w linii pomocy.

Jak donosi “Mundo Deportivo” włodarze Barcelony zdają sobie sprawę z tego, że nieco zbyt wiele wymaga się obecnie od zaledwie 19-letniego Pedriego – by odciążyć zdolnego nastolatka potrzeba będzie więc transferu bardziej doświadczonego zawodnika – i wszystko wskazuje na to, że “Duma Katalonii” wzięła na swój celownik Bernardo Silvę z Manchesteru City.

Wzięła zresztą ponownie, bo akurat ten zawodnik łączony był z FCB już zeszłego lata – wszelkie plany jego dotyczące spaliły wówczas przy tym na panewce. Teraz barcelończycy chcą wrócić z nową ofertą – Portugalczyk wciąż będzie jednak bardzo trudny do “wyciągnięcia”, ponieważ jego kontrakt z “The Citizens” wciąż jest ważny przez trzy kolejne lata – a Pep Guardiola nie ma zamiaru iść na ustępstwa po starej znajomości.

Czy “Barca” musi więc szykować się na potężny wydatek? Niekoniecznie, bo powstała koncepcja, w myśl której do całej transakcji włączono by jednego gracza na wymianę – a konkretnie Frenkiego de Jonga, który zdaje się być z tygodnia na tydzień nieco bliżej odejścia – wcześniej wiele spekulowano o jego przenosinach do Manchesteru United.

Czy “Obywatele” pójdą na taki układ? Nie jest to wykluczone, bowiem jeśli Silva zadeklaruje chęć wyjazdu do Hiszpanii, to przyda się od razu “załatanie” pomocy, bowiem już wcześniej decyzję o odejściu z Etihad Stadium zadeklarował Fernandinho. 24-letni Holender, mający przed sobą zapewne jeszcze wiele sezonów gry na najwyższym poziomie, wydaje się być całkiem atrakcyjnym nabytkiem – zwłaszcza, że i tak City najpewniej dostałoby dodatkowo nieco grosza.

Frenkie de Jong z FC Barcelona związał się w 2019 roku – wcześniej bronił on barw Ajaksu Amsterdam, w którym pracował pod pieczą Erika ten Haga, przyszłego szkoleniowca United. Pomocnik zdobył dla FCB w tym sezonie cztery gole i pięć asyst we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz także: Chelsea Londyn ma nowego właścicielaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.