Sports

W końcu dobre informacje dla Milika? Sampaoli opuszcza OM


Dość niespodziewanie Jorge Sampaoli opuścił Olympique Marsylia.

Sampaoli odchodzi

Argentyńczyk przetrwał w Marsylii nieco ponad rok. Miniony sezon dla OM był całkiem udany – w Ligue 1 zakończyli rywalizację z wicemistrzostwem kraju, co dało powrót do Ligi Mistrzów.

Docelowo Sampaoli miał pracować z OM do 2023 roku. W piątek klub jednak niespodziewanie ogłosił zakończenie współpracy. 

– OM pragnie serdecznie podziękować za pracę Jorge Sampaolemu. Po 16 miesiącach współpracy, trener umożliwił klubowi zrobienie kroku naprzód w budowie nowego projektu sportowego i bezpośrednie zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów UEFA. Jesteśmy zadowoleni z poczynionych postępów i przeżywanych wspólnie emocji, ale po długiej refleksji obie strony, które działają w interesie projektu, zgodziły się zakończyć ten etap – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Dobre wieści dla Milika?

W ciągu minionych miesiący w mediach wielokrotnie pisano o napiętych relacjach Sampaoliego z Arkadiuszem Milikiem. Polski napastnik nie mógł liczyć na regularną grę od pierwszych minut, choć pokazywał dobrą formę. Sampaoli nie potrafił do końca wyjaśnić swoich decyzji, a Milik dawał jasno do zrozumienia, iż nie jest zadowolony ze swojej sytuacji. Wydaje się, że nowe rozdanie da oddech dla Polaka.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close