Sports

W Ostrowie bagno po kostki. Zdążą z modernizacją stadionu?Po awansie do elity stadion w Ostrowie wizytowali przedstawiciele PGE Ekstraligi. Przedstawili miejscowym działaczom całą listę wymogów infrastrukturalnych, które klub musi spełnić by w PGE Ekstralidze móc rywalizować na własnym stadionie. Niezbędna jest renowacja parku maszyn (w tym m.in. boksy i szatnie dla żużlowców), utwardzenie wyjazdu na tor i pasa bezpieczeństwa, prace renowacyjne przy trybunie głównej, odwodnienie liniowe toru i przede wszystkim modernizacja oświetlenia, bo zgodnie ze standardami PGE Ekstraligi jego moc musi wynosić 1800 luxów, a nie dotychczasowe 460.

Prace ruszyły pełną parą, bo inwestycję wzięło na siebie miasto, wykładają na ten cel prawie 14 milionów złotych. Czas jednak ucieka, bo już 10 kwietnia wszystko musi być gotowe na inauguracyjny mecz z ZOOLeszcz GKM-em Grudziądz. Jeśli ostrowianie nie zdążą, to będą musieli skorzystać ze stadionu rezerwowego, którym jest obiekt… łódzka MotoArena.

Z takiego rozwoju sytuacji najbardziej niepocieszeni byliby kibice, którzy nie tracą wiary, że stadionowe ściernisko… wkrótce zmieni się w San Francisco, ale ich obawy rosną z każdym dniem.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close