Sports

Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek! Zapracowała na nie też poza kortem


Nasza reprezentantka po krótkiej przerwie, spowodowanej drobnym urazem (z jego powodu nie wystąpiła w turnieju WTA w Madrycie) powraca do akcji podczas imprezy w Rzymie. Przed nią szansa nie tylko na powiększenie przewagi nad rywalkami w rankingu WTA (jest jego zdecydowaną liderką), ale i wyśrubowanie serii zwycięstw, która aktualnie wynosi 23 spotkania.

Postawa Polki budzi wielkie uznanie na całym świecie. Magazyn “Forbes” umieścił ją na liście 30 najbardziej wpływowych osób poniżej 30. roku życia w kategorii “Sport i technologie”. Znalazła się na niej obok m.in. Kyliana Mbappe, gwiazdy Paris Saint-Germain, kierowcy Formuły 1, Charlesa Leclerca czy swojej rywalki z kortu, Emmy Raducanu.

– W kwietniu Iga Świątek została liderką rankingu WTA, będąc najmłodszą zawodniczką od 2010 roku, jaka dokonała tej sztuki. W 2020 roku zwyciężyła w French Open, a w obecnym sezonie ma na koncie już cztery wygrane turnieje – napisano w uzasadnieniu. Aspekt sportowy nie jest jednak jedynym, na który zwrócono uwagę. Podkreślono, że nasza rodaczka otwarcie opowiada o kwestii zdrowia psychicznego, oraz dotuje organizacje z nim związane w ojczyźnie.

W najnowszym notowaniu rankingu WTA Świątek lideruje z przewagą 2050 punktów nad drugą Barborą Krejcikovą (Czechy). Prowadzenie w zestawieniu objęła 4 kwietnia.

Czytaj także: Oto pierwsza rywalka Igi Świątek w Rzymie?Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.