Politics

Wybory we Francji. Le Pen przegrywa i mwi o nadziei: Jestemy zdeterminowani bardziej ni dotd | Wiadomoci ze wiata


Jak wynika ze wstępnych wyników podanych przez IPSOS, obecnie urzędujący prezydent Emmanuel Macron zwyciężył w wyborach prezydenckich we Francji. Macron zdobył 58,2 proc. głosów, a jego kontrkandydatka, Marine Le Pen otrzymała 41,8 proc. wskazań.

Zobacz wideo
Co dla UE oznaczałaby wygrana Marine Le Pen w wyborach prezydenckich? Prof. Belka: To byłoby ze szkodą dla Europy

Wybory prezydenckie we Francji. Marine Le Pen przegrywa z Macronem i mówi o “świadectwie nieufności”

Marine Le Pen wygłosiła przemówienie do swoich zwolenników zgromadzonych w pawilonie Armenonville w Bois de Boulogne. – Idee, które reprezentujemy, osiągają nowe wyżyny – mówiła, jak cytuje “Le Monde“, oceniając swój wynik jako “ogromne zwycięstwo”. I dodała: – Kieruję wdzięczność do wszystkich, którzy zaufali mi w pierwszej turze i do wszystkich, którzy milionami dołączyli do nas w drugiej turze.

Ten wynik jest dla naszych francuskich przywódców, podobnie jak dla przywódców europejskich, świadectwem wielkiej nieufności narodu francuskiego do nich. Nie mogą go ignorować

– kontynuowała skrajnie prawicowa kandydatka, podkreślając, że będzie kontynuować swe zaangażowanie na rzecz Francji i Francuzów “z energią, wytrwałością i uczuciem”. Według niej “Francuzi wyrazili w niedzielę pragnienie posiadania silnego przeciwnika Macrona”. – W obliczu obiecanego przez niego podwyższenia wieku emerytalnego, niepewności, anarchicznej imigracji i rozluźnienia sądownictwa – wymieniała.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwolennicy francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona oglądają ekran przed Wieżą Eiffla, 24 kwietnia 2022 r.Macron: Ta nowa era nie będzie ciągłością poprzedniej prezydentury

Marine Le Pen o zbliżających się wyborach parlamentarnych: Jesteśmy zdeterminowani bardziej niż kiedykolwiek

Jak przytacza “The Guardian“, podczas przemówienia Marine Le Pen podkreśliła także swoją determinację w obronie Francji, mówiąc, że “ta porażka jest sama w sobie formą nadziei” – Jesteśmy zdeterminowani bardziej niż kiedykolwiek – podkreślała, zwracając uwagę, że już za kilka tygodni we Francji odbędą się wybory parlamentarne. 

Mateusz MorawieckiEuropejscy politycy gratulują Macronowi. Ale nie Duda i MorawieckiSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.