Sports

Wywołał efekt domina. Potężna kraksa w Grecji


Sobotni etap Tour of Hellas 2022 kończył się w fatalnej atmosferze. Wszystko zaczęło się od upadku jednego z duńskich kolarzy.


Piotr Bobakowski

Piotr Bobakowski

Kraksa na 4 etapie Tour of Hellas

Twitter
/ twitter.com/tourofhellas
/ Kraksa na 4. etapie Tour of Hellas

Czwarty, przedostatni etap wyścigu Tour of Hellas 2022 z Karditsy do Larisy (o długości 176 km) kończył się finiszem z peletonu. Zwycięzcą został reprezentant Danii Nils Lau Nyborg Broge (BHS – PL Beton Bornholm).

Na ostatnich metrach doszło do groźnie wyglądającej kraksy (patrz wideo poniżej), w wyniku której pięciu kolarzy odniosło poważne obrażenia ciała i musiało zostać przetransportowanych do pobliskiego szpitala. Efekt domina wywołał zawodnik Team Coop, Louis Bendixen.

Duński kolarz przewrócił się tuż przed linią mety. Jadący za nim przewracali się jeden po drugim. Zagraniczne media piszą o niezabezpieczonych bandach reklamowych, w które uderzyło kilku uczestników wyścigu.

Dla Broge’a był to pierwszy triumf w zawodowej karierze. W klasyfikacji generalnej greckiego wyścigu przed niedzielnym etapem z dużą przewagą (blisko 2 min) prowadzi Aaron Gate z Nowej Zelandii (Bolton Equities Black Spoke).

Zobacz:
Michał Kwiatkowski pokazał światu, jak świętował majówkę
Myślisz, że masz zły dzień? To spróbuj przebić tego kolarza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ogromna zadyma! W ruch poszły pięści

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close