Politics

Zakopianka sparali¿owana, powodem ¶nie¿yca i pocz±tek ferii. Korek m.in. na trasie do Bia³kiNa Zakopiance od godzin popołudniowych występują problemy z ruchem – najgorzej jest w rejonie Nowego Targu i Rabki Zdrój, gdzie w krótkim czasie spadło około 10 centymetrów śniegu. “Na drodze stoją setki pojazdów, w tym m.in. turystów, którzy w poniedziałek planowali przyjechać do Zakopanego na ferie” – podaje “Wyborcza Kraków”. W sobotę ferie rozpoczęli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z relacji gazety wynika, że z powodu burzy śnieżnej niektóre tiry nie mogły pokonać wzniesienia w okolicach Rdzawki. 

Zobacz wideo
Dron łapał piratów na zakopiance. Wystarczyły dwie godziny nad przejściem dla pieszych

Zakopianka. Korek na pasie w kierunku Krakowa

Z powodu utrudnień setki samochodów stanęły w długim korku. Utrudnienia udało się częściowo rozładować po godzinie 18 –  wciąż jednak pokonanie odcinka zajmuje dużo dłużej. Wcześniej do kolizji kilku samochodów doszło w miejscowości Stare Bystre (na drodze wojewódzkiej 957) – na drodze było tak ślisko, że samochody wpadały do rowów.

“Tygodnik Podhalański” alarmuje, że przed godziną 19 duży samochodowy zator utworzył się na trasie z Nowego Targu do Białki.

Bardzo trudne warunki drogowe panują też w Zakopanem. Tam – jak podaje dziennikpolski24.pl – “ludzie mają problem z podjazdami nawet na niewielkie wzniesienia”. Z kolei w rejonie Olczy w domach nie ma prądu.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.