Politics

Zybertowicz o “zagubionym duchowo” Zachodzie, ktry nie radzi sobie z Rosj. Pomc ma odrodzenie Kocioa | Polityka


Profesor Andrzej Zybertowicz w rozmowie w Radiu Maryja odniósł się do kryzysu, jaki ma miejsce w relacjach Rosji i Ukrainy. Zdaniem doradcy społecznego Andrzeja Dudy, Zachód “nieefektywnie” radzi sobie z tą sytuacją, którą nazwał “sztucznie wytworzonym niepokojem”.

Zobacz wideo
Co jest celem Rosji? Gen. Pacek: Zdobyć Ukrainę

Andrzej Zybertowicz o konflikcie Rosja-Ukraina. “Państwa Zachodu powinny sformułować ultimatum wobec Putina”

– Wszystkie analizy pokazują, że gdy porównamy potencjał militarny Zachodu i Rosji, a zwłaszcza gdy porównamy potencjał gospodarczy, to Rosja jest znacznie słabsza – powiedział Zybertowicz. Jak dalej zauważył, mimo słabszego potencjału, Władimir Putin potrafi “wodzić za nos” Europę, NATO i Stany Zjednoczone.

Dlaczego tak się dzieje? Według Zybertowicza odpowiedź na to pytanie można uzyskać, skupiając się na wymiarze kulturowo-duchowym. – Putin nie byłby w stanie igrać z bezpieczeństwem Ukrainy, Europy i całego świata, gdyby Zachód nie był zagubiony duchowo, gdyby Zachód nie utracił swojej moralnej busoli, którą miał przez ostatnie dwa tysiąclecia, gdyby nie nadwątlił roli kulturowej, którą ma chrześcijaństwo – stwierdził profesor.

– Państwa Zachodu powinny sformułować ultimatum wobec Putina, dając mu tydzień czasu na rzeczywiste wycofywanie, a nie pozorowane wycofywanie wojsk i następnego dnia po upływie ultimatum zacząć wprowadzać sankcje i każdego dnia je pogłębiać – uznał dalej Zybertowicz. Według niego Zachód nie decyduje się na to, ponieważ jest zdezorientowany.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

“Zachód jest ofiarą rewolucji cyfrowej, trendów ideologicznych”

– To jest moja hipoteza i ocena natury cywilizacyjno-kulturowej. Zachód jest zdezorientowany poznawczo i moralnie. Zachód jest ofiarą rewolucji cyfrowej, która powstała w jego łonie i ofiarą trendów ideologicznych, które powstały w ramach demokracji liberalnej. Jest tak zdezorientowany, że mając przewagę – przegrywa – zauważył i dodał, że “cień na to wszystko” rzuca zwłaszcza zachowanie Niemiec.

– Może dla odrodzenia Zachodu niezbędne jest też wewnętrzne odrodzenie Kościoła katolickiego, zwłaszcza Kościoła hierarchicznego, wyjścia z tego kryzysu, pokazanie witalności wiary, która była i jest z Europejczykami już ponad dwa tysiące lat. Może sama świecka demokracja liberalna nie jest zdolna do uprania się z tymi kryzysami, przez które przechodzimy – ocenił prof. Zybertowicz.

Ćwiczenia rosyjskie przy granicy z UkrainąRosyjskie wojska pozostaną na Białorusi. “Przedłużony sprawdzian sił”Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close